Wyc. do Górecka Kościelnego Drukuj Email

Wycieczka na Czartowe Pole i do Górecka Kościelnego.

Trasa:
Susiec – Czartowe Pole - Hamernia – Józefów – Górecko Kościelne – Rezerwat Szum - Susiec
Wycieczka samochodowa, długość trasy- 54,4 km (w tym 53 km drogą asfaltową).

Warto zobaczyć:
1. Rezerwat „Czartowe Pole” – odcinek malowniczej doliny rzeki Sopot, z serią wodospadów w okolicy Hamernii. W obrębie rezerwatu znajdują się ruiny ordynackiej papierni, otoczonej pierwotnym lasem mieszanym. Na terenie rezerwatu wytyczono ścieżkę dydaktyczną długości 2 km.
2. Józefów – miasto na pograniczu Roztocza Środkowego i Równiny Biłgorajskiej, z 1920r. (pierwotna nazwa Majdan Nepryski). Zabytki: ratusz z 1775r., synagoga z II poł. XIX w., kościół parafialny z 1886r. W mieście wiele zabytkowych krzyży i kapliczek. W okolicy Józefowa kompleks kamieniołomów piaskowców i wapieni trzeciorzędowych.
3. Górecko Kościelne – wieś położona na granicy Roztocza Środkowego i Równiny Biłgorajskiej, miejsce objawień św. Stanisława Biskupa. Znajduje się tu: zabytkowy kościół modrzewiowy z 1768r., aleja pomnikowych dębów (najstarszy liczy ok. 500 lat i ma 7,4 m obwodu), na rzece Szum kapliczka „na wodzie”(pierwotna z 1668r.)
4. Rezerwat „Szum” – z 1958r., chroni malowniczą dolinę rzeki Szum i znajdujące się tu liczne małe wodospady. Wytyczono tu ścieżkę dydaktyczną.

Wyc. do Górecka Wyc. do Górecka Wyc. do Górecka Wyc. do Górecka