M. Zawiślak Drukuj Email

1

WYP. U PIOTRA
Nowiny

Wypoczynek u Piotra
Marta i Piotr Zawiślak

Nowiny 27
22-672 Susiec


Tel. 693 795 109
Tel. 695 973 792
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.agroturystykawnowinach.pl


O Obiekcie

O OBIEKCIE
Nowiny są piękną wsią położoną na Roztoczu w gminie Susiec. Obok domu wczasowego  płynie rzeka Sopot, która w dalszej części tworzy wiele pięknych wodospadów.  W odległości dwóch kilometrów od „Domu wczasowego” we wsi Majdan Sopocki znajduje się zalew, który w upalne, letnie dni może być wspaniałą atrakcją. Przez wieś biegnie szlak turystyczny, który ułatwia poruszanie się podczas spacerów.
Dom wczasowy „U Piotra” usytuowany jest 500 m od wioski wśród lasu sosnowego. Do dyspozycji gości jest cały obiekt: są cztery pokoje 2-osobowe z łazienkami oraz jeden pokój 4-osobowy, salon z kominkiem i kuchnia oraz kącik dla dzieci. Pokoje wykończone są w drewnie.  Do pokoi są osobne wejścia z tarasu, z którego rozciąga się widok na stawy i rzekę Sopot.
Do dyspozycji wczasowiczów na terenie obiektu znajduje się prywatne boisko do siatkówki plażowej. Dla miłośników wędkarstwa specjalną atrakcją będą dwa stawy hodowlane znajdujące się na posesji, a miłośnicy zdrowego odżywiania mogą skorzystać z   ekologicznych produktów żywnościowych.  
Obiekt całoroczny !!!

Ilość pokoi: 5
Ilość miejsc noclegowych: 15
Ilość łazienek: 5

POKOJE
Proponujemy komfortowe warunki dla 15 osób w pokojach:
Nr 1, 2 os. z indywidualną łazienką, podwójnym łóżkiem,TV
Nr 2, 2 os. z indywidualną łazienką, dwoma łóżkami i radiem  , TV
Nr 3, 2 os. z indywidualną łazienką, dwoma łóżkami i radiem ,TV
Nr 4, 2 os. z indywidualną łazienką, podwójnym łóżkiem i radiem ,TV
Nr 5, 4 os.  z indywidualną łazienką, z dwoma podwójnymi łóżkami i radiem ,TV

Wszystkie pokoje posiadają swoje indywidualne łazienki z prysznicami. Wygodę zapewnia również oddzielna i w pełni wyposażona kuchnio – jadalnia (lodówka, kuchenka gazowa, zmywarka, piec do pieczenia chleba, pełna zastawa)  umożliwiająca samodzielne przyrządzanie posiłków. Dla chętnych oferujemy wyżywienie w osobnym pokoju.

Atrakcje dla gości

- Bezpłatny, strzeżony parking dla samochodów
- Altanka do spędzania wolnego czasu i spożywania posiłków na świeżym powietrzu
- Grill i wyznaczone miejsce na ognisko
- Boisko do siatkówki plażowej
- Miejsce do zabawy dla dzieci
- Własne stawy hodowlane
- Możliwość wypożyczenia rowerów
- Nordic walking
- Duży wybór map i przewodników (oraz pomoc przy planowaniu pobytu)
- Dla chętnych możliwość wyżywienia
- Bezprzewodowy dostęp do internetu w pokojach i na podwórzu
- Możliwość zorganizowania imprezy okolicznościowej (urodziny, imieniny, Sylwester)

Cennik

CENNIK:
Pokój nr 1,4 : 2-osobowy 80 zł/dobę/pokój
Pokój nr 2,3,: 2-osobowy 70 zł/dobę/pokój
Pokój nr 5: 4-osobowy 120 zł/dobę/pokój


Weekendy świąteczne (Święta Wielkiej Nocy, Majówka, Boże Ciało, Boże Narodzenie, Sylwester) 15 % drożej.
Doba w „Domu wczasowym” trwa od 13 do 11. Pobyt pierwszego dnia może być wcześniejszy a ostatniego dnia dłuższy, o ile nie koliduje z przyjazdem następnych gości.
Rezerwację przyjmujemy telefonicznie lub przez internet. Pobieramy przedpłatę w wysokości 50% pobytu. Pozostała kwota po przybyciu.
Podane ceny noclegów dotyczą pokoju (nie osoby) i zależą od okresu, wielkości grupy i długości wypoczynku.
Dla dzieci do lat 3 nocleg za darmo bez świadczeń,
Mile widziane grupy zorganizowane!!!

Położenie

POŁOŻENIE

Lokalizacja Nowiny :GPS 23.14 ,  50.4492

Wieś Nowiny położona jest między Suścem a Józefowem. Zlokalizowana  między wieloma wspaniałymi atrakcjami Roztocza: Rezerwatem nad Tanwią, rezerwatem „Czartowe pole”, Góreckiem Kościelnym i kapliczką Rocha. Są to główne miejsca które koniecznie należy odwiedzić spędzając wolny czas na Roztoczu.

Atrakcje

 

ATRAKCJE

DWUŚLADEM PO ROZTOCZU
zawislakRoztocze to wspaniałe miejsce do jazdy na rowerach po leśnych szosach i  ścieżkach. Różnorodne trasy dobierane w zależności od kondycji, będą wspaniałym sposobem na aktywna rekreacje po ciężkiej pracy. Jest tu wiele bezpiecznych dróg oraz ścieżek rowerowch np. pomiędzy  miejscowościami  Susiec i Tomaszów Lubelski.

WEEKEND W SIODLE
zawislakDla miłośników jazdy konnej na Roztoczu znajduje się wiele  stadnin koni w odległości około 20km od Nowin m.in. stadnina Rogowe Kopce gdzie można miło spędzić weekend z dziećmi. Bogata oferta proponowana przez stadninę zapewni atrakcyjne spędzenie czasu z najmłodszym w otoczeniu kucy, kóz, bażantów i innych zwierząt. Doświadczeni jeźdźcy nie pożałują czasu spędzonego w siodle, a osoby które nie miały okazji zakosztować takich atrakcji będą miały możliwość bliższego kontaktu z końmi.


WEEKENDOWA WYCIECZKA DO LWOWA
W czasie wypoczynku na Roztoczu warto skorzystać z atrakcji zapewnionych przez biuro podróży "Quand" [tel.(084)664-20-64 lub 607-558-303], które jest organizatorem jednodniowych wycieczek do Lwowa. Biuro Podróży ma swoją siedzibę w Tomaszowie Lubelskim (około 20 km od Nowin). Pomagamy w organizacji i ewentualnym dowozie i przywozie do punktu zbiorczego w Tomaszowie. Szacunkowy koszt jednodniowej wycieczki wynosi 120 PLN. Ważne aby pamiętać o paszporcie.


SZLAKIEM DREWNIANYCH CERKWI
Odwiedzając Roztocze warto wybrać się na „Szlak wschodnich cerkwi drewnianych” który prowadzi przez najpiękniejsze budowle prawosławne wschodniej Polski. Warto odwiedzić zabytki w: Kowalówce, Cieszanowie, Gorajcu, Łówczy, Chotylubiu, Nowym Bruśnie, Woli Wielkiej, Radrużu, Hrebennem, Bełżcu, Tomaszowie Lubelskim oraz Łosińcu i innych pobliskich miejscowościach.


KAJAKIEM PO RZEKACH TANEW I WIEPRZ
zawislakPolecamy wyjazdy na jedno lub kilkudniowe spływy kajakowe po  rzekach Tanew i Wieprz. Dla urozmaicenia można również popływać na kajakach po Zalewie Rudka w Zwierzyńcu i Zalewie w Majdanie Sopockim.

KULIG W NOWINACH
zawislakIstnieje możliwość zorganizowania Kuligu w Nowinach i Suścu.


CO WARTO ZOBACZYĆ:


1. Rezerwat Nad Tanwią
Do najpiękniejszych rezerwatów przyrody  należy rezerwat "Nad Tanwią", obejmując swym zasięgiem dolinę potoku Jeleń oraz rzeki Tanew. Największą atrakcją rezerwatu są 24 progi skalne na zaledwie 200-metrowym odcinku Tanwi. Niewielkie ale bardzo widowiskowe wodospady, zwane są "szumami" lub "szypotami".

2. Ruiny Papierni – Czartowe Pole
zawislakRezerwat "Czartowe Pole" obejmujący dolinę rzeki Sopot. W rezerwacie znajduje się wyspa z ruiną papierni, która w latach od 1741 do 1883 produkowała papier na potrzeby ordynacji zamojskiej.

3. Kamieniołomy w Józefowie i Nowinach
zawislakNajbardziej rozległy kamieniołom na Roztoczu Środkowym. Kamień jest eksploatowany od 1644 r. do dzisiaj niezmienionymi metodami. Zwiedzając kamieniołom można natknąć się na liczne ślady prehistorii. Na ziemi można znaleźć muszle i inne ślady stworzeń morskich gdyż kiedyś na tym terenie istniało morze a warunki w nim panujące były podobne do tych jakie możemy spotkać dzisiaj u wybrzeży Australii.

4. Górecka Kościelnego z Rezerwatem Szum
W malutkiej i urokliwej wsi Górecko Kościelne, leżącej w Puszczy Solskiej  tuż obok rezerwatu Szum, znajduje się piękny kościół, ogromny cmentarz, dziesiątki kapliczek, oraz przepiękna aleja dębów. Najstarszy dąb ma ponad 500 lat.

5. Stawy Echo z Ostoją Konika Polskiego w Roztoczańskim Parku Narodowym

6. Kaplica na wodzie w Zwierzyńcu

7. Sanktuarium w Krasnobrodzie
zawislak

8. Rynek w Zamościu